Rozhovor s Brodi Ashton, autorkou knihy Everneath

Koncem ledna vyšla u nakladatelství HarperTeen dlouho očekávaná kniha Everneath, jakožto debut autorky Brodi Ashton. Ještě před samotným vydáním jste mohli zachytit alespoň kus z její poměrně velké propagace. A jelikož i mně kniha velice zaujala, přináším Vám malý rozhovor se samotnou autorkou Brodi Ashton. 

 

Anotace
Loni na jaře, Nikki Bennet zmizela - byla polapena podsvětím známým jako Everneath, kde se nesmrtelní živí emocemi zoufalých lidí. Teď se vrátila ke svému starému životu, k rodině, k přátelům. Pak se vrátí zpět do podzemí .. tentokrát napořád. Má pouze šest měsíců než si jí Everneath znovu vyžádá, šest měsíců na rozloučení, šest měsíců na to najít vykoupení, pokud nějaké existuje. 

Nikki touží tyto měsíce strávit se svým přítelem Jackem, jedinou osobou, kterou miluje nadevše. Ale je tu jeden problém: Cole, nesmrtelný, který ji jako první zlákal do Everneath, jí teď sleduje až do smrtelného života. A udělá cokoliv, aby jí přivedl zpět - tentokrát jako královnu. 

Nikkiin čas se krátí a  vztahy se jí začínají vymykat. Proto je nucena učinit nejtěžší rozhodnutí svého života - najít způsob, jak oklamat osud a zůstat na povrchu s Jackem, nebo se vrátit do Everneath a stát se Coleovou... 


1. Děkuji Brodi Ashton, že jste souhlasila s tímto menším rozhovorem. Ne všichni tady v České Republice ví, o čem Vaše kniha je. Mohla by jste ji popsat v pár větách?

Je to o dívce jménem Nikki, která právě strávila šest měsíců v podzemí, kde z ní čerpal život jeden z nesmrtelných Cole. Teď se vrátila zpět na střední školu, ke své rodině a ke svému starému příteli. Za šest měsíců se ale musí opět do podzemí - do Everneath vrátit a to již napořád. Vše co chce, je aby se dala opět dohromady s Jackem, kterého musela opustit. Jenže Cole sleduje každý její krok a chce, aby se s ním vrátila zpět a stala se jeho královnou. 

2. Bylo vždy Vaším snem stát se spisovatelkou? Jaké byly Vaše začátky? 

Začala jsem psát až po svém prvním dítěti a poté, co zemřela má babička. Psala jsem o svých vzpomínkám na ní, z toho důvodu, abych na ně nikdy nezapomněla. Z tohoto vlastně vzešlo mé současné psaní. 

3. Není to dlouho, co byla Vaše kniha vydaná. Jaké jsou Vaše pocity? Byla jste zvědavá, jak bude Vaše kniha po celém světě přijata čtenáři?

Jsem stále ohromena, že mě kontaktují čtenáři z celého světa, kteří píší, že se jim příběh líbil! Nikdy jsem si nemyslela, že by má kniha dosáhla tak vysoko. 

4. Everneath je ovlivněná řeckou mytologií. Má tento fakt velkou roli v celém příběhu?

Je to téma, ale není to pro příběh nezbytné. Nikdy jsem nechtěla převypravovat příběh Persefony. Hlavně jsem se chtěla zaměřit na příběh Nikki a až poté vše propojit. Ale přesto vše prostě miluji řeckou mytologii!

5. Další věc, kterou drtina čtenářek zajímá, jsou mužské postavy. Myslíte, že bude každý spokojený? Ta kdo preferuje "bad boys" i ta, které spíše "good guys"?

Neexistují žádné záruky, že se bude někdo čtenářkám  líbit! Ale mohu říci, že někoho preferovat budou. "Bad boy" Cole totiž není až tak špatný a "good guy" Jack není zase až tak dobrý. 

6. Co by jste řekla těm, kteří stále nad knihou váhají? Čím by jste je nalákala?

Řekla bych: "Podívejte se na tu pěknou obálku!" S obálkou jsem měla štěstí!

7. Otázka na konec. kdyby jste měla jen jedno přání, co by to bylo?

Přála bych si, aby někdo vynalezl lék na rakovinu. Můj otec právě s rakovinou slinivky bojuje. :)


Knižní trailer

Lucie

Knihomolka, studentka, milovnice kávy, seriálů a cestování.

1 komentář:

  1. Kath, ty jsi bezkonkurenční :) Jak ty to děláš? Rozhovor je super a co víc si můžeme přát, než aby Brodi psala dál :)

    OdpovědětVymazat