5 úžasných míst, na která se ráda vracím (s knížkou)

9/05/2014

Nejsem sice ještě žádný zdatný kavárenský povaleč, nicméně pár tipů mám. Ať už jsem na ně narazila náhodou či tato místa navštívila z doporučení mých známých a přátel, rozhodně stojí i za vaší návštěvu. Sama upřednostňuji spíše klidnější místa, kde se mohu zašít, číst si, užívat a mít chvilku klidu. Přeplněné kavárny nebo restaurace, kde vidíte druhému do talíře/šálku kávy nejsou pro mě to pravé ořechové. Za poslední rok jsem tak našla několik míst, kam se vám určitě vyplatí zajít. Nejde o žádné exkluzivní místa, spíše takové klasiky a mé srdcovky. 

Tohle místo se mi zalíbilo už jen svým názvem. Objevila jsem jej zcela náhodně, když jsem v loňském roce navštěvovala letní konverzační kurz na Náměstí míru. Kavárna/cukrárna stojí přímo na tramvajové zastávce a je zcela nemožné jí přehlédnout. V létě potěší úžasným výběrem zmrzliny, ledových tříští, ledové kávy a venkovním posezením. V zimě zas můžete zasednout za stůl v uzavřené části a pochutnat si na kávě, sladkém i slaném. Pokaždé, když jsem poblíž, do Vanille zajdu. Zamilovala jsem se do jejich klasického latté a malinové tříšti. Mňam.

Cheesecaky kam se podíváte! Na tohle trochu zapadlé místečko jsem zavítala jen jednou a to díky Bětce z Listárny. O jeho existenci jsem neměla tušení a teď vím, o co jsem přicházela. Není to sice místo, které bych navštěvovala často (kvůli poměrně velké vzdálenosti), ale rozhodně se tam opět vydám. Cheecup vás potěší velkým výběrem domácích cheesecaků, cupcaků, kávy a čajů. Jak jsem již zmínila, jde o trochu zapadlejší místo v klidné zóně a tak se nemusíte bát zástupů lidí. Místo nabízí dokonalý klid pro pěkně strávené odpoledne.

3. Friends coffee house
Tato o hodně známější kavárna je již klasikou. Myslím, že velká většina z vás jí bude znát. Já se do ní poprvé vydala loni a nemohla jsem uvěřit tomu, jaké skvělé místo se skrývalo prakticky za rohem. Nejenže nad samotnou nabídkou nemám slov, ale především prostředí a design kavárny je to, co mě očarovalo. FCH je rozděleno na takové tři části - první prosklenou s množstvím světla, druhou spíše pracovní a třetí s pohodlnými křesly a knihovnou k lenošení. Nic lepšího snad už nenajdete.

Jako další doporučuji kavárnu mající pobočky téměř kdekoliv. Jde o Mamacoffee, které navštěvuji především ve Vodičkově ulici. Zde se sice můžete setkat s větším zástupem lidí, ale stojí to za to. Výběr je neskutečný! První patro kavárny má navíc pěkný výhled a je krásně prosklené. Miluji tu atmosféru, kterou kavárna nabízí. Vždy se tam cítím jako doma. 

5. Cafíčko
Zde se sice neposadíte, ale čekáni na tramvaj to každopádně zkrátí. V tomto malém stánečku nabízejí skvělou kávu a mou oblíbenou je pistáciové a javorové latté. Všechna chutnají skvostně! Koupit si můžete i něco sladkého či slaného. Jediná škoda je, že neexistuje více poboček. Cafíčko by se rozhodně stalo známějším a jistě i oblíbenějším.

Znáte? Navštěvujete? 

You Might Also Like

0 komentářů