Recenze: Vodopád | Dokáže Eureka zachránit svět dříve, než jej pohltí voda?

Název: Vodopád
Série: Slza #2
Autor: Lauren Kate
Překlad: Jana Jašová
Datum vydání: 19. června 2015
Počet stran: 296
Nakladatelství: Yoli

Sedmnáctiletá středoškolačka Eureka Boudreauxová z Louisiany je z pokolení žen se zvláštním a děsivým prokletím: jejich slzy mohou rozpoutat potopu světa, stejně děsivou, jako byla ta biblická. Nesmí proto nikdy plakat.

Když se ale ocitne v ohrožení Eurečina rodina i její láska k tajemnému chlapci Anderovi – členovi sekty Sadařů, jejímž posláním je likvidovat dědičky prokletých slz –, Eureka se slzám neubrání. Svět se během krátké doby ocitá pod vodou a jediný, kdo může zvrátit zánik světa a zabránit návratu ztělesněného zla v podobě dávného krále Atlantidy, je sama Eureka.

Proto se s Anderem, svou rodinou a nejlepší kamarádkou vydává přes oceán do tureckých hor. Tam v jeskyni ukryté čarodějnou clonou před zraky okolí žije další odpadlík sekty Sadařů, Solon. Jen on zná tajemství Atlantidy i toho, jak by Eureka mohla zabránit jejímu návratu nad hladinu. V boji o záchranu zbytku planety má však dívka obětovat to nejdražší – své nejbližší, svou lásku i svoje sny.
Vše, před čím Eureku její matka varovala, se stalo skutečností. Stačilo k tomu jen pár obyčejných slz a dávno zapovězená Atlantida se začala probouzet zpět k životu. Návrat bájné země má však svou cenu. Lidský svět pomalu ale jistě mizí pod hladinou vody a nevinných obětí přibývá. Eurece nezbývá nic jiného, než se vydat na cestu za záchranou světa.

Společně se svým otcem, dvěma sourozenci, nejlepší kamarádkou a Anderem se tak vydává přes oceán až do dalekého Turecka. Tam se má nacházet Solon – bývalý sadař, který jako jeden z mála může Eurece opravdu pomoci zachránit svět a vše napravit. Tentokrát jí to bude stát mnohem víc než jen pár slz.

Druhý díl velmi známé trilogie o bájné Atlantidě má rozhodně co nabídnout. Oproti nepříliš zajímavému a čtivému prvnímu dílu je Vodopád velkým překvapením. Nejen, že se dozvídáme více o samotné Atlantidě a jejím zániku, představeny jsou také zcela nové postavy, které příběh krásně oživí. A že jich je hodně. Kniha získala i na akci, která Vodopád doprovází od začátku do konce. Toto vše doplňuje pořádná řádka šíleností, nad kterými nezbývá nic jiného, než kroutit očima.

Celou recenzi si přečtěte na fantasya.cz

Lucie

Knihomolka, studentka, milovnice kávy, seriálů a cestování.

Žádné komentáře:

Okomentovat